System termowizyjny

Razem z wybuchem koronawirusa wprowadzane do naszego życia zostały zmiany, które możemy uznać za trwałe. Tradycyjne sposoby kontroli ruchu osobowego w obiektach handlowych są mało efektywne, a osoby nadzorujące są bardziej narażone na zachorowanie. Aktualnie najważniejsze stało się wyłapanie osób, które mogą być chore na ciężkiego wirusa. Najszybszym sposobem ocenienia potencjalnego nosiciela jest pomiar temperatury ciała, dzięki temu można wykryć osoby, które podejrzewa się o zarażenie 

Bezpieczeństwo

Aby zabezpieczyć się przed błędami producenci wykorzystują kamery bispektralne (jednoczesne obrazowanie w świetle widzialnym i w podczerwieni) oraz algorytmy rozpoznawania twarzy. Stosują również zaawansowaną analizę obrazu pozwalającą na eliminowanie problemów wynikających z powszechnie noszonych masek, czapek, kasków itp.

Dzięki ww. technikom pomiar temperatury uwzględnia tylko osoby a nie np. inne, promieniujące ciepło obiekty znajdujących w polu widzenia kamery.

Głównymi zaletami rozwiązań opartych na systemie termowizji jest całkowicie bezkontaktowy pomiar, niezwykle bezpieczny dla osoby obserwowanej oraz operatora oraz szybkość działania nie do osiągnięcia dla metod tradycyjnych. Wykorzystując je nie musimy przebudowywać wejść do budynków, ograniczać prędkości przepływu osób oraz angażować dodatkowych służ do kontroli i nadzoru.

Kamery termowizyjne - bezkontaktowy pomiar temperatury

Pomiar temperatury ciała jest jednym z podstawowych kryteriów wykrywania potencjalnie zakażonych osób. Państwa z Dalekiego Wschodu stosują tego typu rozwiązania od wielu lat. Można je spotkać na lotniskach, dworach kolejowych, obiektach użyteczności publicznej ale również w sklepach i innych obiektach komercyjnych.

Współcześnie produkowane kamery termowizyjne współpracujące z dedykowanym dla nich oprogramowaniem umożliwiają szybki i precyzyjny pomiar temperatury poruszających się osób z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza w czasie poniżej jednej sekundy. A co najważniejsze, robią to w pełni zautomatyzowany i bezkontaktowy sposób, bez zakłócania ruchu osób na obiekcie. Zaawansowane oprogramowanie analizujące potrafi skutecznie pomierzyć temperaturę nawet do kilkudziesięciu obiektów/osób w jednym kadrze kamery, a systemy AI (Sztucznej Inteligencji) pozwalającą na eliminowanie problemów wynikających z powszechnie noszonych masek, czapek, kasków itp.

Liczenie klientów – kontrola przepływu osób w sklepie

Od kilku tygodni, każdy zarządca sklepu, musi kontrolować ilość osób przebywających w jego obiekcie.

Nadzór z pomocą personelu jest nieefektywny, zawodny oraz niebezpieczny dla pracowników. Zdecydowanie sprawniej można tą funkcję zrealizować z pomocą zautomatyzowanych systemów monitoringu wizyjnego. Współcześnie produkowane kamery posiadają zaimplementowane funkcje analizy obrazu umożliwiające liczenie przechodzących przez dane przejście osób. Razem z dedykowanym oprogramowaniem można precyzyjnie kontrolować ilość osób aktualnie znajdujących się w sklepie.

Wykrywanie maseczek – kontrola klientów i personelu

Od 16 kwietnia br. każdy z nas przebywając w przestrzeni publicznej ma obowiązek noszenia maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos. Za złamanie tego nakazu możemy nie tylko zostać obciążeni mandatem ale przede wszystkim będziemy narażeni na potencjalne zarażenia koronawirusem. Jest to szczególnie prawdopodobne przebywając w zamkniętym pomieszczeniu jakim jest obiekt handlowy.

Dlatego pełna kontrola wszystkich osób w zakresie noszenia maseczek ochronnych wydaje się niezwykle ważnym elementem zachowania poczucia bezpieczeństwa klientów i personelu. Wykorzystanie pracowników ochrony lub oddelegowanych pracowników jest uciążliwe i nieefektywne, szczególnie w miejscach gdzie kontrola jest utrudniona np. ciągi komunikacyjne, korytarze między regałami sklepowymi, hale sprzedaży itp.

W sukurs przychodzą systemy monitoringu wizyjnego, które oprócz standardowych funkcji nadzoru i rejestracji obrazu mogą wykrywać brak maseczek na twarzy osoby.

Do tego celu wykorzystuje się punkty kamerowe wyposażone w zawansowane algorytmy AI (sztucznej inteligencji). Po odpowiedniej konfiguracji kamera współpracując z dedykowanym oprogramowaniem jest w stanie „wyłapywać” z tłumu osoby bez zakrycia twarzy i przekazywać stosowny komunikat do pracownika ochrony.

Bramka bezpieczeństwa do pomiaru temperatury ciała

 • Konstrukcja modułowa: dzięki temu montaż, transport oraz instalacja są proste i szybkie do wykonania
 • Badanie temperatury ciała : Wbudowany precyzyjny , miniaturowy czujnik temperatury w podczerwieni, który kontroluję temperaturę ciała z czoła lub nadgarstka.
 • Bezkontaktowy pomiar temperatury: odległość pomiaru od 5 do 20 cm,
 • Szybki, bezdotykowy pomiar.
 • Wysokiej klasy komponenty:  oryginalny detektor podczerwieni importowany z Belgii o wysokiej precyzji pomiaru, stabilnej wydajności i niezawodnej jakości.
 • Alarm głosowy: po przejściu przez bramkę pojawi się komunikat głosowy w języku polskim :         „ temperatura w normie” lub „ proszę powtórzyć pomiar”
 • Środowisko pracy: Pomiar temperatury może odbywać się normalnie w temperaturze do minus 10 ° C
 • Wyświetlanie temperatury: Wyświetlacz LED, wyświetlany pomiar jest prosty do odczytania.
 • Konstrukcja przeciwwstrząsowa: Oryginalna konstrukcja przeciwwstrząsowa zapewnia brak fałszywych alarmów przy silnym wietrze lub sztucznym wstrząśnięciu.
 • Obudowa : Wykonana z SPCC, PVC , ognioodporna, antykorozyjna, odporna na wilgoć.

Słupek zabudowany do dezynfekcji i pomiaru temperatury

 • Wyposażenie podstawowe:
  • kosz na zużyte rękawiczki lub maski (worek z blokadą od góry do łatwego opróżniania )
  • bezdotykowy dozownik płynu dezynfekującego 3 litr
  • zasobnik z rękawiczkami jednorazowymi
  • wbudowany termometr IR  – odległość twarzy od czujnika -10 cm
  • Zasilanie dozownika baterie lub 230V.

  Wyposażenie opcjonalne (dodatkowo płatne):

  • 1 – 5 litrowy dyspenser z automatyką do płynu dezynfekującego

  • pojemnik na jednorazowe rękawiczki

  • zabudowany czujnik temperatury w dwóch rodzajach:

  temperatura + wykrywanie obecności maski na twarzy

  • moduł Wi-Fi do komunikacji z potencjalną aplikacją

  • wytwornice mgły dezynfekującej na nogi

  • drukarka opasek stanu użytkownika

  • zasilanie z 230V lub baterii

  • przycisk SOS

Miejsca zastosowania

Wejścia do budynków, biur, sklepów, szkół, hal fabrycznych, banków

Przejścia graniczne, wejścia do urzędów, sądów, jednostek wojskowych

Wejścia na stadiony, sale koncertowe, kina

Wejścia na dworcem, lotniska, stacje metra, stacje przesiadkowe

ZAINTERESOWANY? WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TELEFONU 603 653 145
I ADRESEM EMAIL POCZTA@KLM24.PL